גרג רומן

גרג רומן: הדמוקרטים יתנגדו לתוכנית טראמפ ויטענו: "היא נוטה לטובת ישראל"

מנכ"ל פורום המזרח התיכון אומר כי טראמפ לא מפרסם את התוכנית כדי לסייע לנתניהו בבחירות. "המפלגה הדמוקרטית עוסקת רק בהדחת הנשיא".

By:
עידו בן פורת
March 14, 2020
מקור:
ערוץ 7

גרג רומן, מנכ"ל פורום המזרח התיכון, מעריך שתוכנית המאה לא תספק הפתעות מעבר לרמזים העבים שכבר שלח בנושא השגריר האמריקני בישראל דיוויד פרידמן.

"תוכנית המאה של טראמפ תהיה מבוססת על נאום של שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ב'פורום קהלת'. הוא דיבר שם על הצורך והיכולת של מדינת ישראל לשרוד במזרח התיכון, רק אם תהיה לה יכולת לשלוט על בקעת הירדן.

"מצד שני פרידמן דיבר גם על זכויות של פלסטינים שמתגוררים ביהודה ושומרון. הוא גם אמר שלא יהיה שום הסדר שלום בלי הצד הפלסטיני", מזכיר רומן בראיון לערוץ 7.

לדעתו, גם אם הפלסטינים אינם מצטרפים לתוכנית, למדינות ערב יש כאן הזדמנות ייחודית ליצר שיתוף פעולה שיועיל להן לא רק מול ישראל אלא גם מול האמריקנים.

"יש צורך של מדינות ערב להצטרף לברית עם מדינת ישראל, מכמה אינטרסים. הראשון הוא שיתוף פעולה מול אויב משותף, האיראנים, נושא שחייבים לפעול יחד מולו. השני הוא כלכלי, כי שיתוף פעולה בתחום הזה יהיה טוב גם לאזרחי מדינות ערב וגם לאזרחים שלנו. האינטרס השלישי הוא שברית כזו תהיה טובה למדינות ערב מול ארה"ב. אם הן רוצות לקבל חיבוק מארה"ב כדאי להן להתקרב גם לישראל".

הנשיא טראמפ, לדברי רומן, צריך לצפות למתקפה מהצד הדמוקרטי, גם כלפי תוכנית המאה שלו. "המפלגה הדמוקרטית בארה"ב עוסקת רק בדבר אחד ומרכזת את כל כוחה לא בעבודה למען האזרח שבחר בהם, אלא בהפלת הנשיא טראמפ. הדמוקרטים יאמרו שתוכנית המאה היא חד צדדית בעד ישראל, ואין בה תשומת לב לטובת הפלסטינים. אני לא רואה מצב שהם יתמכו בתוכנית הזאת – לא כי היא אינה ראויה – אלא בגלל שמי שגיבש אותה הוא הנשיא טראמפ".

מנכ"ל פורום המזרח התיכון גם עונה לתהייה האם קבלת נתניהו לשתי פגישות בבית הלבן, מסייעת לו פוליטית.

"אני לא רואה את הנשיא האמריקני עושה שיתוף פעולה עם היועצים הפוליטיים של ראש הממשלה נתניהו. למעשה, גם לבני גנץ יש כאן תועלת פוליטית. הוא ישב בבית הלבן, נפגש בארבע עיניים עם נשיא ארה"ב. טראמפ נתן לגנץ את התמונה שכל מי שרוצה להיות ראש ממשלה חפץ בה, עוד לפני שכיהן בתפקיד רשמי כלשהו במדינה. אולי זה עניין שמשנה שיח בארץ מחסינות למדיניות, אבל בסופו של דבר זה טוב למדינה. במקום רק להתלונן ולדבר, לעשות משהו למען ישראל".

recommended articles
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.