חמאס

הכרעת החמאס - קץ להסלמה ולמעגל האלימות

ממשלת ישראל צריכה להפסיק את מדיניות האיפוק שלה המתפרשת כרפיסות וחולשה על-ידי החמאס. לא עוד הפסקות אש, לא עוד כסף תמורת שקט

By:
גרג רומן
August 12, 2019
מקור:
news1

כשנשאל ווינסטון צ'רצ'יל, ראש ממשלת בריטניה לשעבר, מהן מטרותיו כנגד הנאצים במלחמת העולם השנייה, הוא הצהיר בלי למצמץ: "ניצחון. ניצחון בכל מחיר, ניצחון חרף כל האימה, ניצחון, לא משנה כמה ארוכה וקשה תהיה הדרך, שכן ללא ניצחון, אין הישרדות".

רק בחודשיים האחרונים נורו למעלה מ-600 רקטות לעבר ישראל על-ידי החמאס. המספר הזה מתווסף לאלפים ששוגרו נגד מרכזי אוכלוסייה ישראלים בשנים האחרונות.

המציאות הזו, שבה חמאס יורה עם אמל"ח אירני ללא הבחנה על ערים ומושבים ישראלים, וישראל מגיבה בהפצצת כמה מבנים ריקים שמשמשים עמדות אסטרטגיות או צבאיות של ארגון הטרור עד להשגת הפסקת האש הבאה במשא-ומתן, הפכה להרגל ולדפוס רע שחוזר על עצמו. המעגליות שבהתנהלות הזו חייבת להיפסק. אך לצערנו, מעט מאוד הם האנשים היודעים איך לשים לה קץ פעם אחת ולתמיד.

ההיסטוריה הראתה שכדי שסכסוך יסתיים, חייב להיות צד אחד מנצח וצד אחד מובס. כולנו יודעים איך ייראה "ניצחון" של החמאס: השמדת ישראל וטיהור אתני של האוכלוסייה היהודית בה. עם זאת, ניצחון של ישראל ותבוסת החמאס, יהוו אירוע מכונן ומכריע באיזורנו. משמעות הדבר היא סיום השלטון האיסלאמיסטי הקיצוני ברצועת עזה, דבר שישפר את חייהם של הישראלים ושל הפלשתינים כאחד. לישראל כבר לא יהיה איום מתמשך בגבולה הדרומי, והיא תוכל להסיר את המגבלות על עזה - הקיימות מאז עליית החמאס לשלטון, והמשמעות היא שתושבי עזה יוכלו לנשום ולהיות חופשיים יותר.

אויבים גדולים

אולם, כדי שזה יקרה, ממשלת ישראל צריכה להפסיק את מדיניות האיפוק שלה המתפרשת כרפיסות וחולשה על-ידי החמאס. לא עוד הפסקות אש, לא עוד כסף תמורת שקט. רק ניצחון אמיתי של ישראל על-ידי הכרעת החמאס תוכל להביא את השקט האמיתי. הקהילה בינלאומית בהובלת ארה"ב, תצטרך לתמוך בישראל תמיכה דיפלומטית ופוליטית מלאה כשזו תחליט לסיים את שלטון החמאס אחת ולתמיד.

ראינו אצל שכנינו במזרח התיכון, כיצד הם הצליחו לנטרל את דאעש כשהחליטו לשים קץ לח'ליפות האיסאלמית בבגוז לפני כמה חודשים. הדבר אפשרי. הח'ליפות האיסלאמית הוכרעה מכיוון שהיה רצון ותמיכה בתבוסתה. אנשים שחיו תחת שלטונם האכזרי של אנשי דאעש חופשיים כעת ויכולים להתחיל לשקם את החיים שלהם באיזורים הללו. הם מעולם לא דיברו או רמזו אפילו על הפסקות אש, שביתות נשק או העברת כספים לסיוע לדאעש. כך צריך להתנהל גם כנגד החמאס, חבריהם הסוניים-איסאלמיים של דאעש בעזה.

ברור שזה לא יהיה תהליך קל או נעים, אבל כפי שצ'רצ'יל אמר לפני יותר משבעים שנה, "ללא ניצחון, אין הישרדות".

אויבים גדולים בהרבה קיימים באיזורנו, אירן וחיזבאללה צופים בנו בתדהמה כל פעם שישראל ממהרת לבקש ולהסכים להפסקות אש עם חמאס. הם ממשיכים להתחזק ולהתחמש באמל"ח יותר ויותר משודרג. הם בוודאי ידעו לנצל לטובתם את המשבר בהרתעה של מדינת ישראל.

עבור אזרחי ישראל תושבי הדרום ומחוצה לה, אין ולא יכול להיות עתיד טוב יותר כל עוד החמאס יישאר בשלטון תוך שהוא מסוגל לאיים ולקבוע לאזרחי המדינה את סדר היום שלו, וכל עוד אנחנו מביעים חוסר רצון להביס אותו וממשיכים לפגוע אנושות בכושר ההרתעה שלנו בעיניי אויבים יותר משמעותיים מארגון הטרור השולט בעזה. למען עתידה של ישראל, חייבים להכריע את החמאס.

הכותב הוא מנכ"ל פורום המזרח התיכון.

recommended articles
No items found.
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.