צילום: דג הפקות

כנס הביטחוניסטים

הנרטיב היה חד צדדי ולטובת הסכמי אוסלו": כנס הביטחוניסטים וה-JCPA

ח"כ יולי אדלשטיין, השגרירים לשעבר דייויד פרידמן ודני איילון ועוד: כנס הביטחונסיטים ה-jcpa ופרויקט הניצחון הישראלי

By:
כתב מקור ראשון בשיתוף תנועת הביטחוניסטים
September 19, 2023
מקור:
מקור ראשון

לרגל 30 שנה להסכמי אוסלו, מקיים ארגון "הביטחוניסטים" כנס עם טובי מומחי הביטחון שמאיר זוויות שעוד לא שמעתם. האנשים שהיו שם, העיתונאים שסיקרו את ההסכמים, הקצינים שראו את מימוש ההסכמים מקרוב.

"ועידת אוסלו – תובנות ולקחים להמשך" בהובלת תנועת 'הביטחוניסטים' ו'המרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה', בשיתוף 'פרויקט הניצחון הישראלי' ועיתון 'מקור ראשון'- הכנס מתקיים במלון התיאטרון, רח' שופן 16 ירושלים.

האלוף במיל' גרשון הכהן, לשעבר מפקד הגייס המטכ״לי, דיבר במסגרת הכנס ואמר: "30 שנה מאז ימי אוסלו העולם השתנה לחלוטין. התקופה שהתאפיינה בעליית ברית המועצות, תקוות לעליית האיחוד האירופי, והשלכות מלחמת המפרץ שהכניסה את הגוש הערבי למשבר. אלו הביאו לחשיבה ותפיסה של שינוי והתרקמות חלום בחברה הישראלית להליכה להסכם מדיני רחב. ניסוי זה, הוא כלי באמצעותו רצה האדם להוכיח את תבונתו בניסוי לבניית 'גן עדן עלי אדמות', אך השאלה 30 שנה אחר התהליך, היא מה אנו מבקשים כיהודים המתגוררים בארץ כמי ששואפים לשלום ושגשוג, והביא שוב את הקושי בדיון על מה החובה המוטלת על המדינה והחברה הישראלית בשביל ליצור את אותה השאיפה".

ראש לשכת העיתונות הממשלתית, ניצן חן, אמר: "בהסתכלות על פרספקטיבה רחבה לא הייתה איפכא מסתברא, לכן בתקופת אוסלו לא היה פלורליזם תקשורתי. ודאי שאני מכה על חטא על אופן הסיקור של אוסלו, אבל צריך לזכור שהתקשורת של שנת 93' היא לא התקשורת של 2023. כל השיח התקשורתי השתנה, בשנת 2023 התקשורת לא היתה פועלת כמו ב-1993 ואוסלו לא היה עובר באותה צורה. באותה תקופה, היו פה ושם דעות שונות, אבל הנרטיב, ההבלטה והטון היה חד צדדי ולטובת הסכמי אוסלו".

מפקד גלי צה״ל, דני זקן אמר: "אם אתה לא מביא את הסיפורים שלא תואמים את הנרטיב של המחאה אתה חוטא לעבודה העיתונאית שלך. הארץ הכי מובהק ו-13 גם הלכו לשם גם בצורה מטורללת לגמרי ואני לא מבין את זה. הם חוטאים לעבודה התקשורתית המקצועית שלהם בצורה שאני לא מבין אותה".

הכנס עומד בסימן ציון 30 שנה לגיבוש ההסכמים מארח שולחנות עגולים ובמהלכו יתקיימו סדרת ראיונות, הרצאות ופאנלים במטרה לבחון את המדיניות שאימצה מדינת ישראל ביחס להסכמים, בחינת קיום ההסכמים מן הצד הפלסטיני, גיבוש הצעות לגיבוש מדיניות לטווח הארוך ובחינת הסיקור התקשורתי ותודעת הציבור הישראלי ביחס להסכם.

במהלך הכנס ישתתפו: שגריר ארה"ב בישראל לשעבר, דיוויד פרידמן, יו"ר וועדת חוץ וביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין, ח"כ לשעבר ויו"ר רפאל כיום, ראש חטיבת המחקר באמ"ן לשעבר, תא"ל במיל' יוסי קופרווסר, אלוף במיל' גרשון הכהן, מפקד הגייס המטכ"לי לשעבר, מנכ"ל הקרן לשיתוף פעולה כלכלי ומיוזמי ועידת מדריד והסכמי אוסלו, ד"ר יאיר הירשפלד, שגריר ישראל בארה"ב לשעבר, דני איילון, מנהלת פורום המזרח התיכון בישראל נווה דרומי, הכתב הצבאי יוסי יהושוע, מפקד גלי צה"ל, דני זקן, והכתב המדיני אריאל כהנא, יו״ר תנועת הביטחוניסטים, תא״ל במיל׳ אמיר אביבי, מייסדת ארגון 'שורת הדין', עו״ד ניצנה דרשן-לייטנר ועוד.

recommended articles
No items found.
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.