שלטי ימין בת"א

הוגש ערר לבית המשפט העליון נגד ההחלטה להסיר שלטי ימין בת"א

ארגון פרוייקט הניצחון הישראלי הגיש לבית המשפט העליון ערעור נגד ההחלטה לאפשר את הורדת שלטי הארגון בתל אביב על פי החלטת ראש העירייה שטען כי: "התמונה מסיתה לאלימות המזכירה את דאע"ש והנאצים"

By:
אברהם בלוך
March 14, 2020
מקור:
סרוגים

ארגון פרויקט הניצחון הישראלי הגיש השבוע באמצעות עו"ד שמחה רוטמן ערעור לבית המשפט העליון על החלטתו בית המשפט לעניינים מנהליים שגיבה את החלטתו של ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, להסיר את שלטי הארגון בהם נראים יו"ר החמאס, איסמעיל הנייה, ויו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, כפותים על ברכיהם עם דגל לבן בצירוף הכיתוב 'שלום עושים רק עם אוייבים מובסים.

כזכור, לפני כשלושה שבועות הורה חולדאי להסיר את השלטים שנתלו ברחבי תל אביב וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "הוריתי להסיר שלט בו נראים אבו-מאזן והנייה על ברכיהם, עינהם מכוסות וידיהם מונפות בכניעה".

חולדאי טען כי: "התמונה מסיתה לאלימות המזכירה את דאע"ש והנאצים – שאיננו רוצים להימנות עימם. גם בעת בחירות יש קווים אדומים. אינני מתערב בפרסום במרחב הציבורי אבל הפעם הכללים נשברו. השפלתו של האחר איננה דרכנו".

עו"ד שמחה רוטמן ממשרד רוטמן-לב המייצג את הארגון מסר: "פסיקתו של בית המשפט המחוזי שהתיר לעירייה למעשה לצנזר שלטים פוליטיים סותרת פסיקות רבות של בית המשפט העליון וכן חוות דעת של היועמ"ש שניתנו בעניינים דומים".

"אנחנו מקווים שבית המשפט העליון יבהיר שהסמכות שניתנה לראש העיר אינה כוללת את היכולת לצנזר מסרים פוליטיים בהתאם לטעמו הפוליטי והאישי".

נוה דרומי, מנכ"לית פורום מזרח תיכון – ישראל המפעיל את פרויקט הניצחון הישראלי מסרה: "חולדאי הבין כי בהתנהלותו נפלו פגמים רבים. בניגוד למה שחשב, אנחנו לא מתכוונים לוותר למי שמשתיק את דעות אלה שהוא לא מסכים איתם. הערעור לבית המשפט העליון מהווה סמל למלחמה על חופש הביטוי גם כלפי אלה שלא מוכנים לקבל את המציאות כפי שהיא".

"חולדאי מסר מידע שגוי, החליף גרסאות וחמור מכל, הוא גרם לנו לחשוב שהמסכנים בסיפור זה איסמעיל הנייה, ראש ארגון טרור רצחני ואבו מאזן, האחראי לרצח של גברים, נשים וילדים ואבו מאזן, תומך הטרור שמעביר משכורות מדי חודש למחבלים. אין גבול לעיוות המוסר והמציאות".

recommended articles
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.