הנשיא טראמפ ואבו מאזן

ח"כים וחברי קונגרס: תנו לישראל לנצח

הנבחרים הישראלים והאמריקאים יקראו לממשל האמריקאי לאפשר לישראל את המרחב הדרוש על מנת לגרום לפלסטינים להכיר בישראל כמדינה יהודית.

By:
ערוץ 7
March 7, 2019
מקור:
ערוץ 7

כשלושים חברי קונגרס חתמו השבוע על הצהרה חסרת תקדים הקוראת לנקוט בגישה חדשה שתביא לסיום הסכסוך בין ישראל לפלסטינים. זאת, ברקע המאמצים שמוביל נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ להצגת מתווה קרוב להסדר מדיני.

בהצהרה נאמר: "ההיסטוריה הוכיחה שוויתורים טריטוריאליים לפלסטינים לא הביאו לשלום ורק הגבירו את הטרור". עוד נאמר בה כי, "המכשול העיקרי לפתרון הסכסוך בין ישראל לפלסטינים היא הסרבנות להכיר בזכותו של העם היהודי להגדרה עצמית וכי "רק הכרה פלסטינית בקשר ההיסטורי של העם היהודי לישראל והכרה בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, יביאו לסיום הסכסוך".

ההצהרה כוללת סעיף לפיו "יש לעודד את ישראל לנקוט בכל האמצעים הדיפלומטיים, הכלכליים והצבאיים שיביאו לסיום הסכסוך". ההצהרה נחתמה באירוע מיוחד שהתקיים בגבעת הקפיטול בוושינגטון על ידי חברי כנסת וחברי קונגרס, החברים בשדולות אחיות הפועלות לקידום תודעת הניצחון הישראלי.

ח"כ עודד פורר, שעומד בראש השדולה בכנסת אמר: "כל הניסיונות למו"מ עם הפלסטינים מבלי שהם מכירים בזכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית ודמוקרטית נכשלו. יחד עם חברי קונגרס, משתי המפלגות, קראנו לממשל האמריקאי לדרוש מהפלסטינים להכיר בישראל כמדינת הלאום של העם היהודי כתנאי לכל התקדמות במו"מ". בשדולה בכנסת חברים ח"כ מכל המפלגות הציוניות והיא מונה 15 חברים.

"המכשול הגדול ביותר – סרבנות הפלסטינים"

בראש השדולה האחות בקונגרס, עומדים חברי הקונגרס רון דסנטיס וביל ג'ונסון וחברים בה 27 חברים, כולל חבר הקונגרס חואן ורגאס מהמפלגה הדמוקרטית. שתי השדולות הוקמו בתמיכת פורום המזרח התיכון Middle East Forum,  מכון מחקר שמרני בראשות הפרופ' דניאל פייפס, שהשיק את פרויקט הניצחון הישראלי(IVP)  תחילת השנה.

התכנית פועלת לשינוי הנרטיב בוושינגטון ובירושלים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני במדיניות התומכת בניצחון ישראלי ובתבוסה פלסטינית. הפרויקט לניצחון ישראל שואף ליצור פרדיגמה חדשה לפתרון הסכסוך: הפלסטינים מוותרים על התנגדותם בת המאה למדינה יהודית וישראל "מנצחת" בכך שהיא באמת מצליחה להתקבל באזור.  המדיניות המוצעת קוראת לבחינה מחדש של הסכם אוסלו ולמציאת דרכים חדשות לפתרון הסכסוך.

חבר הקונגרס, רון דה סנטיס: "אנו וחברי הכנסת מסכימים כי המכשול הגדול ביותר לשלום הוא סירובם של הפלסטינים להכיר בכך שישראל היא הבית הלאומי הלגיטימי של העם היהודי, וארה"ב יכולה לעזור להסיר את המכשול הזה ע"י העתקת השגרירות שלנו לירושלים, בירת ישראל המסמלת את הקשר ההיסטורי של העם היהודי לארצו. אני מעודד מהבטחת הנשיא טראמפ שזו שאלה של מתי, לא אם, הוא יבחר להעביר את השגרירות האמריקנית ואני מברך על הממשל שלו על שעמד איתן וחזק למען ישראל."

נשיא פורום המזרח התיכון, דניאל פייפס , אמר ש"הפרויקט לניצחון ישראל בונה תמיכה פוליטית וציבורית שתחליף בסופו של דבר את הפרדיגמה הנוכחית של "תהליך השלום" בפרדיגמה שתועיל יותר, הן לישראלים והן לפלסטינים".

קרדיט תמונה: רויטרס

recommended articles
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.