שלט חוצות-הליכוד

ליכודניקים - הגיע הזמן להכריע את האויב

ראש הממשלה נתניהו או ח"כ גדעון סער, מי מהם שינצח, חייב ביום שאחרי הבחירות להתמקד בתבוסה הפלסטינית.

By:
גרג רומן
January 20, 2020
מקור:
ערוץ 7

למרבה הצער, הפריימריז להנהגת הליכוד מתנהלים באופן דומה לבחירות הכלליות שהתנהלו בפעם האחרונה – וגם הפעם, שאלות ונושאים הקשורים לחזון ומדיניות נזנחים לטובת סיסמאות ופרסונליזציה פוליטית.

בוודאי שזו איננה תופעה ישראלית בלבד ושהשיח בבחירות דמוקרטיות ברחבי העולם נוטה לכיוון סיסמאות ריקות מתוכן. יחד עם זאת, במדינה כמו ישראל – מדינה שעומדת בפני איומים ממשיים מבחוץ ואתגרים משמעותיים מבפנים, העם זקוק לחשיפה מעמיקה ומקיפה של עמדות מועמדיו בנושאים העומדים על סדר היום.

לנתניהו כמו לסער יש הישגים מרשימים והם תרמו רבות לישראל במהלך השנים. שניהם כמובן ישבו בקבינט, לכן הם יודעים היטב אילו אתגרים - רחוקים וקרובים - עומדים בפני מדינת היהודים.

כאשר חברי הליכוד ילכו להצביע, רבים ממאות אלפי הישראלים אשר חיים תחת איום הטילים מעזה ולבנון יביטו בהם. הם – שרצים למקלטים ושדואגים שילדיהם יחזרו בשלום מגני הילדים ובתי הספר, מתחננים שלא ישכחו את מצוקתם.

ניתן לטעון, כתוצאה מהקיפאון הפוליטי הנוכחי, שהבחירות לראשות הליכוד חשובות לא פחות מאלה שהתקיימו ב-2 במרץ הקרוב. מי שינצח יהפוך כמעט בוודאות למנהיג המפלגה הגדולה של גוש הימין ויהיה בעל סמכות מוסרית משמעותית יותר להקים את הממשלה הבאה.

לכן חיוני כל כך שהמצביעים הישראלים ישמעו משני המועמדים כיצד הם מתכוונים לחסל את האיומים הבלתי פוסקים המופנים כלפי ישראל מאת מדינות וגם משחקנים לא מדינתיים שממשיכים לצבור כוח בגבולותיה של המדינה – וביתר שאת האיום האידאולוגי המזיק והמבעבע שקיים במוסדות הגדה המערבית ועזה המתיימרים לייצג את האינטרס הפלסטיני. ניתן לטפל בראשון באמצעות התקפות אוויריות טקטיות ופעולות קרקעיות כירורגיות. אך לאיום האידאולוגי הפיתרון האמיתי והיחיד הוא תבוסה פלסטינית.

ישראל ניסתה לנהל את הסכסוך עם החמאס, הג'יאהד האיסאלמי וגורמי טרור אחרים, תוך שהיא מפייסת את היורשים האידאולוגים המתונים יותר, הן בגבולותיה והן מחוצה להם , זמן רב מדי. ניהול הסכסוך הוא תהליך כושל שמאכזב את העם בישראל.

ישראל חייבת לסיים את הסכסוך עם ארגוני הטרור הללו ועם תומכיהם, דבר שיכול לקרות רק באחת משתי החלופות הבאות: דרך אחת שאיננה מתקבלת על הדעת הינה תבוסת ישראל – מחשבה בלתי נתפסת שאף מנהיג בר דעה לא יכול לייחל לה. מה שמותיר אותנו עם אפשרות אחת אמיתית ואפשרית והיא שעל ממשלת ישראל לאפשר לצה"ל להביס את האויבים שלנו ולהשיג ניצחון בלתי מתפשר ושלם. כזה שישפר את הרתעה של ישראל ויאלץ את הפלסטינים לקבל את תבוסתם. כפי שכותב פרופ' דניאל פייפס, "על ניצחון כזה להיות מוכר על ידי כולם: מראשי החמאס ועד למטאטא הרחובות של עזה".

שני המועמדים של הליכוד השתמשו בשפה הנכונה.

בטקס כניסתו לתפקיד של רמטכ"ל צה"ל, אביב כוכבי, רה"מ נתניהו אמר: "כל מאמצינו לבנות את כוחנו בשנים האחרונות נועדו להבטיח כי הצבא יהיה מוכן למטרה אחת: ניצחון במלחמה. וככל שאנו חזקים יותר, כך הסיכוי שלנו לשלום הוא טוב יותר".

בשנה שעברה באירוע של "פרויקט הניצחון הישראלי" בירושלים, אמר ח"כ סער: "פרדיגמת הניצחון, כמו תפיסת קיר הברזל של ז'בוטינסקי, מניחה כי הסכם שלום יתכן בעתיד, אך ורק לאחר ניצחון ישראלי ברור ומכריע".

שניהם מדברים על שלום ועל האפשרות להגיע להסכמים עם המדינות השכנות של ישראל- אך שניהם מבינים ששום דבר לא יכול לקרות מבלי שישראל תכפה את רצונה על מתנגדיה ותאלץ אותם לקבל את תבוסתם ולוותר על היעד שלהם – הרס והשמדת מדינת ישראל.

מי שינהיג את הליכוד ממחר, ימצא את הרמטכ"ל כוכבי ככזה שמדבר רבות על הצורך בהשגת ניצחון אשר ביקש להחזיר לצה"ל את התפיסה הזו בכל דרגות הצבא.

זהו זמן מתאים למנהיג ישראלי להוביל את האומה מעבר לסכסוך. הצעד הראשון, הוא שמנהיג הליכוד ירים את דגל הניצחון בנאום הראשון שלו מיד בסיום הפריימריז, כדי שציבור הבוחרים יוכל לשקול את עמדה זו במהלך הבחירות הכלליות.

מנהיגי המזרח התיכון איבדו במידה רבה את סבלנותם בקשר לארגוני הטרור בעזה, שקיבלו תמיכה, כספים ונשק מאיראן, קטאר וטורקיה. רבים מהמדינות הסוניות הם פרגמטים ומוכנים אפילו לספק תמיכה שבשתיקה, או לפחות להפגין מעט מאוד התנגדות להכרעת החמאס והג'יאהד האסלאמי. לעם האיראני נמאס שמנהיגיו נותנים כסף לארגוני הטרור בזמן שהם בעצמם סובלים מיוקר המחיה באופן מאסיבי.

ובהקשר של ארה"ב, ישראל נהנית ככל הנראה מהממשל הידידותי ביותר אשר תומך בישראל. כזה שמבין את הצורך בהתערבות צבאית משמעותית כדי להביס ארגון טרור, כפי שנדרש בתבוסת דאע"ש לאחרונה.

למדינת ישראל יש חלון הזדמנויות שבו ניתן לנקוט בצעדים הנדרשים על מנת להביס את האויבים שלנו שמטילים אימה על אזרחי המדינה מזה זמן רב מדי.

מנהיג הליכוד הבא יצטרך לקבל החלטות משמעותיות, ומי שיצביע בבחירות הפריימריז, צריך לדעת עבור מה הוא מצביע. מתפקדי הליכוד צריכים לשמוע מדיניות מנוסחת היטב שעונה על השאלה כיצד נביס את אויבי ישראל הנמצאים בשעריה.

רוב הישראלים לא יכולים להצביע בבחירות להנהגת הליכוד, אך הם סומכים על מתפקדי הליכוד שידרשו מנציגיו דיון קונקרטי על הנושא. תבוסת האויב וניצחון ישראלי צריכים להיות נושאים מכריעים בבחירת המנהיג הבא של הליכוד וככל הנראה של ישראל.

recommended articles
No items found.
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.