סקר

סקר - הציבור רוצה שזו תהיה מלחמת עזה האחרונה

By:
פרויקט הניצחון הישראלי
October 24, 2023
מקור:

סקר חדש: תמיכה ציבורית גורפת בקרב כל המגזרים בישראל לחיסול מלא של החמאס.

סקר של פרויקט הניצחון הישראלי מבית פורום המזרח התיכון מוכיח על תמיכה גורפת בקרב כל מגזרי הציבור הישראלי במטרה העיקרית של מבצע ״חרבות ברזל״ והיא חיסול מוחלט של החמאס.

70 אחוזים מהמשיבים השיבו שצריך ״להכריע את החמאס״ כיעד עיקרי.
בקרב נשאלים אשר זיהו עצמם כמי שהצביעו למפלגה ערבית בבחירות האחרונות השיבו 54 אחוזים כי יש ״לחסל את חמאס״ כיעד העיקרי.

68 אחוזים מהמשיבים תומכים בפתיחה של מבצע קרקעי בעזה למיגור החמאס ואילו 25 אחוז מהמשיבים תומכים בפתרון של המנעות ממבצע הכולל כניסת הכוחות קרקעית.

בשאלה אם להתעלם מדרישות חיצוניות של בעלות הברית של ישראל (בדגש על ארה״ב) ולקבל את ההחלטות הבטחוניות בעצמה - הציבור די חלוק - 55 אחוזים השיבו שישראל צריכה לקבל את ההחלטות בעצמה ואילו 43 אחוז השיבו שעליה לשקול את נקודת המבט של בעלות הברית ובמיוחד של ארה״ב.

הסקר, הרחב והמעמיק ביותר על עמדות הציבור הישראלי לנושאים הקשורים למלחמה בישראל, גם על פי פילוח מפלגתי נערך על ידי שלמה פילבר וצוריאל שרון באמצעות דיירקט פולס בע"מ עבור פרויקט הנצחון הישראלי בהובלת פורום המזרח התיכון ישראל בתאריך ה-17 באוקטובר 2023, באמצעות מערכת דיגיטלית בשילוב פאנל, בקרב 1,086 נדגמים בוגרים (18+) המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הכללית בישראל. טעות הדגימה הסטטיסטית 4.0% ± בהסתברות של 95%.
הפילוח המפלגתי של המשיבים הינו:
28% מצביעי ליכוד, 22% מצביעי יש עתיד 17% מצביעי כחול לבן, 9% מצביעי הציונות הדתית, 5% מצביעי המפלגות הערביות, 4% מצביעי מרצ, 3% מצביעי העבודה, 3% מצביעי ישראל ביתנו, 2% מצביעי ש״ס ו-4% מצביעי מפלגות אחרות.

פרויקט הניצחון הישראלי (IVP), שהוקם ב-2015, שואף לכוון את המדיניות הישראלית לניצחון על הפלסטינים לאחר סירוב אלים וארוך שנים מצידם, בכדי לפתור את הסכסוך בין למעלה מ-100 שנה. פרדיגמה זו מבקשת לשכנע את הפלסטינים שהמדינה היהודית היא קבועה, תוך הסתמכות על אסטרטגיית ההרתעה המוקדמת והמוצלחת של ישראל.
פרויקט הנצחון עובד עם מקבלי החלטות ומעצבי דעה בכירים בארץ ובחו"ל, וכן מסייע, מאז 2017, להקים את שדולת הניצחון של כנסת ישראל עם יושבי ראש הן מהקואליציה והן מהאופוזיציה עם חברים מכל הקשת הפוליטית הפרלמנטרית.

בימים אלו פרויקט הנצחון הישראלי בהובלת פורום המזרח התיכון ישראל משיק קמפיין תחת הסלוגן ״לא עוצרים עד שמנצחים״ הקורא לקברניטי המדינה ולדרג הצבאי לא לעצור את המשימה עד לחיסול מלא של החמאס וגרורותיו.

recommended articles
No items found.
הרשאות שיווק,  נא לבחור את כל הדרכים שאתה רוצה לשמוע מן הפורום המזרח התיכון:
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.